Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Időről időre felröppen, hogy a kormány rezsiharcának következő állomásaként egyetemes szolgáltatókat venne az állam. A Tigáz mint az ország legnagyobb lakossági szolgáltatója, csütörtökön publikálta a 2014-es eredményeit. Az adatokból látható, hogy az államilag lefaragott gázárak mennyire teszik vonzóvá ezt az üzletágat.
Megtartotta évi rendes közgyűlését a Tigáz Zrt. A Fabrizio Dassogno (a Tigáz-csoport magyarországi elnöke) vezetésével zajlott összejövetelen elfogadták a cég éves beszámolóját: a gázszolgáltató tavalyi működési eredménye (EBIT) -4,9 milliárd forint, a tárgyévi nettó veszteség pedig 14,8 milliárd forint.
A Tigáz Zrt. 2014-es, bruttó üzemi eredménye (EBITDA) is negatív összegű lett: -3,8 milliárd forint. A cég egyetemes (lényegében lakossági) fogyasztói létszáma: 1,188 millió, és földgázelosztói tevékenységet a vállalat 1093 településen, összesen 1,139 milliárd köbméter földgázt értékesítve végezte el.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
A GKI szerint jelenleg három kulcskérdés merül fel az egykor oly népszerű adózási forma visszavezetésénél.