Majdnem szabályozott pénzügyek helyett biztos pillérek
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
A magyar ember kedvenc olvasmánya, az ingyenes reklámújság után is bevasalja az állam a reklámadót. A Nol számításai szerint minden példány után 2 forintot kell fizetniük a láncoknak, ez összességében milliárdokat jelent. A megnövekedett adóterhek pedig elég nagy eséllyel beépülnek az árakba.
Alábecsülte a kormány a reklámadóból származó bevételt, a megjósolt 7-9 milliárd forint helyett bőven 10 milliárd fölött lehet a befizetés. Ebből kétmilliárd forintot azok a kereskedelmi láncok fizetnek, amelyek ingyenes reklámújságjaik után kötelesek adózni – írta a Nol szerdán.
A lap számításai szerint a kereskedelmi láncok kiadványainak minden egyes példánya után két forintot vasal be az állam. Az áruházaknak a belső terükben elhelyezett reklámtáblák után is fizetniük kell. A megnövekedett adóterhek pedig elég nagy eséllyel beépülnek az árakba.
A leginkább érintett láncok az Aldi, a Lidl és a Penny Market, amelyek a leggyakrabban készítenek reklámújságot. Valamivel ritkábban szórja tele a postaládákat a Tesco, az Auchan és a Spar. A lista végén a hazai láncok – a CBA, a Coop és a Real – állnak.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Még felszólítás sem hangzott el, semmilyen módon nem szankcionálhatók a résztvevők - állítja Horváth Lóránt ügyvéd.
Karácsony Gergely tekintélyt szerzett, Magyar Péternek sikerült elkerülnie a fideszes kelepcét – csak egyetlen vesztese van a szombati napnak.