Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Boszniában tudják, hogy ha életképtelen az ország büszkesége, hogyan lehet újra felszállni. Új céget hoz létre egy német vállalat, az államot nem engedi be a cégbe, nemsokára elindulnak 2 géppel.
Csődben az ország büszkesége, a nemzeti légitársaság, amely egyre csak halmozta a tartozásokat. És a kormány nagyon azt szeretné, hogy ha más nem is, a név megmaradjon, és akár új cégként újrainduljon az egész. Ismerős a helyzet? Ami a Malévval történt, most újraíródik Boszniában, azzal a nem csekély különbséggel, hogy ott szinte biztosan el is indul az új légitársaság.
A napi.hu számol be arról, hogy a Bosnia & Herzegovina Airlines (B&H) gépei július eleje óta a földön ragadtak, mert a boszniai légügyi hivatal októberig felfüggesztette a repülési jogait, ugyanis a cég úszik az adósságban. A vállalat 2014 végéig több mint 6 milliárd forint adósságot halmozott fel, amely idén az első fél évben tovább duzzadt.
Egy német befektetőcsoport, a Central German Tourism Development Company (CGTDC) vállalat egy ideje tárgyal a bosnyák kormánnyal, a kabinet szerette volna, hogy ez a cég indítja újra – a név megtartása mellett – a légicéget, de most csalódniuk kellett. A német vállalat jelezte, hogy új vállalatot hoz létre szarajevói központtal, (a meglevő B&H Airlinest menthetetlennek látják), a bosnyák állam nem lesz tulajdonos a cégben, és decemberben mindösszesen két géppel elindul az új légitársaság.
A német vállalat szívesen átvenne alkalmazottakat a B&H Airlinestól, ha amaz csődbe menne, mert szüksége van képzett dolgozókra.
Magyarországon egészen másként alakultak a dolgok. Sok hónapnyi, egy új légitársaság elindítása körüli előkészítő munka után 2012 februárjában bedőlt a Malév, ám az Orbán-kormány bábáskodása mellett, illetve magyar üzletemberek tárgyalásai után mégsem indult újra egy légitársaság. A sokáig titkolt, de pár hónapja nyilvánosságra került dokumentumok betekintést nyújtanak ebbe az egész kacifántos helyzetkezelésbe.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
A külföldi tőkebefektetések engedélyezési rendszere Magyarországon indokolatlanul szigorú, a kormány minden ügylet minden részletére rá akar látni.
Ezúttal 2,8-as erősségűt.
Az eddig egyetlen művéről ismert MS mester tucatnyi munkáját mutatja be a Szépművészeti Múzeum.
A színész lesz a következő Nagy Ő.