Majdnem szabályozott pénzügyek helyett biztos pillérek
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Újabb 380 millió forintos szerződést kötött az állam a HG 360 reklámcéggel kormányplakátokra, de újra verseny nélkül nyerték el a megbízást – írja a Napi.hu.
Ahogyan a júniusi, úgy a szeptemberi bevándorlásellenes kormányzati plakátkampány hirdetési feladatainak ellátására is hirdetmény nélküli, egyajánlatos közbeszerzést követően szerződött a Miniszterelnökség, illetve a Nemzeti Kommunikációs Hivatal a HG 360 Kft.-vel, ismét 380 millió forintért – írja a Napi.hu.
Ezekről a plakátokról van szó:
A verseny kizárását ismét előre nem látható okból előállt rendkívüli sürgősségre hivatkozva indokolták, ahogyan a korábbi esetben is. Hogy mi volt az előre nem látható ok, amely indokolta a nem nyilvános közbeszerzést, nem derül ki a Nemzeti Kommunikációs Hivatal (NKH) tájékoztatójából – írja a Napi.hu a Közbeszerzési Értesítőre hivatkozva.
A HG 360 Kft. egyik ügyvezetője és közvetett tulajdonosa a Hamu és Gyémánt Média Kft.-n keresztül Csetényi Csaba, aki a II. kerületi Pasa Parkban lakik, ott ahol Rogán Antal is – emlékeztet a Napi.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Úgy tűnik, kudarcba fullad a kormány hónapok óta tartó küzdelme, hogy betiltsa a Pride felvonulást. A hatalom szerint tiltott rendezvény, a szélsőségesek próbálják akadályozni. A HVG élő közvetítése a 30. Budapest Pride-ról.
A tiltottá lett Pride üzenete aktuálisabb, mint valaha.
A Tisza Párt elnöke úgy nyilvánult meg félreérthetetlenül a Pride-ról, hogy le sem írta a rendezvény nevét.
Az indoklás szerint azért, mert nem fellebbeztek a tiltás ellen, de a szervező főváros szerint nem is kell engedély.
Mindenki találgatja, hogyan alakul a Pride.
Nehéz-Posony Kata, a HVG ügyvédje minden kérdésre válaszol.
Felsővezeték-szakadás volt.
A miniszterelnök szerint a rend nem magától jön létre, azt először meg kell teremteni aztán pedig megvédeni.
Trükköznek a számokkal a gyermekvédelemben.
A nagy hőség miatt kellett lépni.
Az összes táv elérte a limitet.