Gondoskodó munkaadó – Adjon-e lakáscélú támogatást a cég a munkavállalóinak?
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
Kiss László erőszakolási ügye miatt eddig egyetlen szponzora sem hagyta el a Magyar Úszószövetséget, sőt kettő közülük úgy nyilatkozott lapunknak, hogy nem lépnek vissza.
"Az Arena Magyarország Kft. a Magyar Úszószövetséget támogatja, és nem Kiss Lászlót. Nem készülünk semmilyen lépésre" – válaszolta a hvg.hu kérdésére Kisteleki Orsolya, a vállalat nevében. Hasonlóan nyilatkozott a Roland Divatház is: "Kizárólag az Úszószövetséget támogatja a Roland Divatház, évtizedek óta, Kiss Lászlót nem, nem tervez lépni semmit."
Hasonlóan nyilatkozott a Kalotherm Zrt. is.
A Magyar Telekom azt ígérte, hamarosan válaszol kérdéseinkre.
Komoly nyomás alá helyezhetné a Magyar Úszószövetséget és Kiss László szövetségi kapitányt az, ha a szervezet legfőbb szponzorai kihátrálnának mögüle, ám Csurka Gergely, a szervezet képviseletében a hvg.hu-nak azt mondta, eddig nem kaptak semmilyen jelzést arra, hogy ezt fontolgatnák.
Volt már példa arra, hogy ehhez hasonló esetben a támogatók azonnal kifaroltak egy ügy mögül. A Vodafone tavaly bojkottálta a TV2-t, miután a csatorna az Éden Hotel című műsorában egy szexuális bántalmazásnak minősülő jelenetet is leadott. A Magyar Telekom tavaly decemberben bontott szerződést Kovács Ákossal, amikor az énekes azt nyilatkozta, hogy "a nőknek nem az a dolguk, hogy ugyanannyi pénzt keressenek, mint a férfiak".
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
A kamatcsökkentést követően megugrott az érdeklődés a Széchenyi Kártya Max Plusz beruházási hiteltermékei iránt.
A Voks 2025 árából akár kétszáz Tisza-szavazás is kijöhetett volna, ám van olyan mutató, amiben még így is alulmarad a lehengerlő kormánypárti akció a számháborúban.
A Tisza Párt elnöke arra kérte a magyar rendőröket, hogy a szombati Pride-on a magyar embereket védjék meg.
Pride, EU-csúcs és NATO-találkozó a világlapok fókuszában.
Nehéz-Posony Kata, a HVG ügyvédje minden kérdésre válaszol.
A képviselő szerint legalább 250 millió forintot érhet az ingatlan.
Szekér Gergő szerint hazugságvizsgálóra kötötték.