Miért veszélyes halogatni a digitalizációt? Cégvezetőként ezeket érdemes átgondolnia!
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
A Central Médiacsoport Zrt. (CMCS) a tavalyi év végén 100 százalékra növelte részesedését az Animus Kiadóban, ezzel annak kizárólagos tulajdonossá vált. Hozzájuk került Harry Potter és Jo Nesbo történeteinek kiadási joga is.
A felvásárlásról kiadott közlemény szerint a tranzakció a napokban lezárul, így a CMCS-hez kerülnek olyan sikerkönyvek kiadói jogai is, mint a Harry Potter-sorozaté, vagy a skandináv krimik közül például Jo Nesbo vagy Jussi Adler-Olsen művei.
A felvásárló cég 2003 óta foglalkozik könyvkiadással, portfóliójába eddig többek között ismeretterjesztő kötetek, mese- és szakácskönyvek, illetve a Central printkiadványainak saját kötetei tartoznak. A több lépésben történt felvásárlásnak köszönhetően mostanra mintegy 500 mesekönyv, ismeretterjesztő mű, szórakoztató irodalom kiadása kerül a vállalkozás kezébe.
Az Animus marad önálló márka, mely változatlan profillal folytatja a működését, és kötetei továbbra is saját kiadói márkanév alatt jelennek majd meg. A kiadó ügyvezetője Szemere Gabriella, aki emellett változatlanul a Central könyvkiadási részlegének igazgatója is maradt.
Kimaradt ziccer: Elrontották a Q-ügyosztály játékát
A skandináv krimik kiapadhatatlannak tűnő sorát évek óta Jussi Adler-Olsen Q-ügyosztályos történetei is öregbítik. A féltucat könyvből most elkészült a harmadik film is. A Palackposta jelenthette volna a széria új szintre emelését, vagy lehetett volna csupán az idei év egyik legjobb krimije is, ehelyett a biztos siker dugója az üveg szájában maradt.
Aki időben cselekszik, hatékonyabban működik és pályázatokhoz, új piacokhoz is hozzáférhet.
Bővült azon fejlesztési lehetőségek köre, amelyekre a Demján Sándor Tőkeprogramban forrást igényelhetnek a vállalkozások.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.