Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A cég milliárdokat költött alapító-vezetője, Mark Zuckerberg személyes biztonságára.
Facebook egy átlagos bér csaknem 37-szeresét költötte Mark Zuckerberg személyes biztonságára és utazásaira – írja a MarketWatch az Amerikai Értékpapír és Tőzsfefelügyelet (SEC) felé benyújtott dokumentum alapján. A cégalapító tavaly mindössze egy dollár fizetést vett fel, és részvényt sem kapott, az utazásaihoz használt magánrepülőgépre, szállásra, illetve testőrökre összesen 9 millió dollár (2,2 milliárd forint) ment el a Facebook büdzséjéből.
A pénz nagy részét, 7,3 millió dollárt költötték ebből Zuckerberg biztonságára, erre a dokumentum szerint a társaság adott engedélyt, mondván a Facebook és vezetője túlságosan szem előtt van.
Az összesítés szerint a cég alkalmazottjai számára – a szerződéses és kiközvetített munkatársakon kívül – kifizetett közepes bér 240 430 dollár volt 2017-ben, ez forintban meghaladja a 60,7 milliót.
A legtöbb pénzt Sheryl Sandberg, a cég ügyvezető igazgatója vehette fel, ez a bónuszokkal és egyéb juttatásokkal együtt 25,2 millió dollárt, vagyis 6,4 milliárd forintot tett ki.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Ajánló a HVG legfrissebb számából.