Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Aki cégautót vásárol, annak cégautóadót kell fizetnie, vannak azonban olyan kérdések, amelyek gyakran okoznak bizonytalanságot az adózóknak és a könyvelőknek. Az Adózóna néhány ilyet járt körül.
Sokakat érdeklő kérdés, hogy a társasági adóban elismert költségnek számítanak-e a cégautó-üzemeltetés költségei, ha az autót magáncélra is használják? Kell-e emiatt útnyilvántartást vezetni?
A cégautóhoz kapcsolódó költségek elismertek a társasági adóban, függetlenül attól, hogy a céges autót magáncélra is használják-e. Ugyanakkor mindig felmerül a kérdés, hogy ilyen esetben köteles-e a társaság útnyilvántartást vezetni a személygépkocsi üzleti- és magánhasználatának elkülönítésére. Az Adózóna szakértője arra jutott: ez nem kötelező, de ajánlott, igazolni kell ugyanis a személygépkocsihoz kapcsolódóan felmerült költségek valódiságát.
További részleteket az Adózónán olvashatnak.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?
A GKI szerint jelenleg három kulcskérdés merül fel az egykor oly népszerű adózási forma visszavezetésénél.