Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
A felcsúti expolgármester cégének feladata lesz a Nemzeti Akkreditáló Hatóság eljárásainak tudásalapú átalakítása.
A 4iG Nyrt. nettó 543 millió forint értékben szerződött a Nemzeti Akkreditáló Hatósággal – írta meg a 24.hu. A 4iG fölött a nyáron szerzett közvetlen irányítást Mészáros Lőrinc Opus Globalja, valamint a szintén hozzá tartozó Konzum Befektetési Alapkezelő és annak két tőkealapja.
A feladat a hatóság eljárásainak tudás alapú átalakítása, és az informatikai fejlesztések megvalósítása, hogy a szolgáltatások átfutási ideje csökkenjen, a minőség pedig javuljon. A projektet EU-támogatásból finanszírozzák.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Eljött a drónok kora, ami alapjaiban változtatja meg a hadviselést. Ukrajna és Oroszország innovációban az USA előtt jár, egyre újabb, gyakran abszurd megoldásokkal próbálnak egymás elé kerülni.
A hét legérdekesebb, legolvasottabb technológiai és tudományos témái.