Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
A papír ára drasztikusan emelkedett.
Nyolcvan forintos elviteles díjat számol fel a McDonald's szeptember 1-je óta minden esetben, amikor valaki nem helyben fogyasztja el, hanem elvitelre kéri a megrendelt ételt – írtuk meg hétfőn. A gyorsétteremlánc megkeresésünkre azt közölte, hogy az összeg az elviteles vásárlásokra vonatkozó megnövekedett többletköltségeik részbeni fedezetéül szolgál.
Mivel nem egyértelmű, hogy miért olcsóbb a helyben fogyasztás egy gyorsétterem számára, amikor a helyiséget például egész évben hűteni vagy fűteni kell és a vendégek a mosdót is használhatják, a Telex kérdéseket küldött erről a McDonald's mellett a KFC-nek és a Burger Kingnek is.
A KFC azt írta, hogy számukra is többletköltséget jelent az elviteles vásárlás, mert olyankor extra csomagolóanyagokkal – papírtasakokkal és -táskákkal, papírdobozokkal és pohártetőkkel – biztosítják, hogy az étel a szállítás során is épen maradjon. Hozzátették azt is, hogy a csomagolóanyagaik javarészt műanyag helyett már papírból készülnek, aminek az ára a cellulóz iránti nagy kereslet miatt drasztikusan emelkedik.
A McDonald'sszal ellentétben a KFC-nél egyelőre nem vezettek be csomagolási vagy elviteli díjat, de nem zárták ki, hogy a jövőben megteszik. A füles papírtáskáért már náluk is fizetni kell, 120 forintot kérnek érte.
A lap megkeresésére a McDonald's és a Burger King egyelőre nem válaszolt.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Kedvező lehetőség a likviditás javítására feldolgozóipari vállalatok számára.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Szabó Zoltán és gyerekkori barátja a nyolcvanas években hidegvérrel ölt meg egy nőt, de életfogytiglani büntetéséből végül csak tíz évet ült le, mert a kigyulladt szegedi bútorgyárban hősiesen helyt állt. 2015-ben aztán fura körülmények között fejbe lőtte Nagy Jenőt, akinek az életét végül ő maga mentette meg. Egy gyerekkorától brutális bűnöző furcsa karrierje.