Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Egymilliárd forint fölötti profitot ért el a ferencvárosi labdarúgóklub 2022-ben, a jegyárbevételek mellett a pénzdíjak is nőttek, a bérekre 9 milliárd forintot költött.
1,3 milliárd forint volt az FTC Labdarúgó Zrt. nyeresége 2022-ben – tette közzé a labdarúgóklubot üzemeltető cég a most beadott éves beszámolójában. Ez a klub történetének második legnagyobb profitja, a 2020-as volt még ennél is nagyobb, amikor a Bajnokok Ligája-részvétel utáni pénzdíj is befutott a klubkasszába.
Az értékesítésből – a jegyárbevételek és a klub termékeinek eladásai mellett a játékoseladásokat is ide sorolják – a 2021-es 5,2 milliárd forintról 6,6 milliárdosra nőttek. Az „egyéb bevételek” nevű sor pedig, ami a fociban azért nagyon fontos, mert a pénzdíjakat itt könyvelik el, 7,3-ról 10,6 milliárd forintra nőttek.
A klubnál 253 ember dolgozott 2022-ben, az ő fizetéseikre együttvéve 9 milliárd forintot költöttek, ami azt jelenti, hogy 2,97 millió forintos volt a klubnál az átlagfizetés – persze ez nem csak a focisták bére, az minden bizonnyal ennél átlagban magasabb, ebben az összes klubalkalmazott fizetése benne van.
Hogy a klub mennyire függ a közpénztől, azt részletesen itt mutattuk be: nem közvetlenül kap igazán sok állami támogatást, hanem a Ferencváros többi szakosztályáért is felelős FTC egyesület ad pénzt, az egyesület viszont jócskán kap állami pénzeket.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.