Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
A nagyobb cégek után a mikro- és kisvállalatok számára lesz elérhető a szolgáltatás.
Megkönnyítené a kisebb, likviditás-menedzsment szempontjából leginkább sérülékeny vállalkozások készpénzhez jutását a digitális faktoring, amely a Számlázz.hu és a Flexibill együttműködésével lesz elérhető. A szolgáltatás lényege, hogy a vállalkozó már 24 órával azután megkaphatja a készpénzt, hogy kiállította a számlát, ehhez be kell azt nyújtania a fintech vállalatnak. A pénzügyi cég ezt követően elutalja az összeg 90 százalékát, a maradékot pedig azután juttatja el a vállalkozónak, hogy a megrendelő törlesztette tartozását.
A harmadik fél bevonásával áthidalható a távoli fizetési határidők problémája, ugyanis a kisebb vállalatoknak sem kell majd heteket-hónapokat várniuk, így a cash flow problémák is kiküszöbölhetők lesznek – írja a Számlázz.hu közleménye. Hozzáteszik, a szolgáltatás ára – az előfizetés díján túl – az előfinanszírozott összegtől függ, ezt egy kalkulátorral lehet majd kiszámolni.
Bár a digitális faktoring eddig is elérhető volt a közepes és nagyobb cégek számára, a mai inflációs- és bizonytalan világgazdasági környezetben azonban a mikro- és kisvállalatok küzdenek legjobban azzal, hogy sok esetben hónapokig nem fizetik ki őket, így kiterjesztették a szolgáltatást.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Mintha személyes történetében mondaná fel a kormánypolitika kritikáját, olyanok Füle Zsigmond első tapasztalatai a munka világában. Ő az a 18 éves, bácsborsódi fiatal, aki keresztkérdéseket tett fel Lázár Jánosnak bajai fórumán, és panaszára, miszerint keveset keres, a miniszter úgy válaszolt: rossz helyen dolgozik.
Ismeretlen tettes ellen folytatnak nyomozást.