Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az érintettek azt mondják, a teljes üzletágat ellehetetleníti a tizenhétszeresre növelt ár.
Az eddigi 120 ezer forintról 2 millióra emelte az éves pilótaképzési hatósági engedély árát egy júniusban elfogadott kormányrendelet.
A pilótaképzéssel foglalkozó vállalkozásoktól ráadásul szeptember végéig fél évre visszamenőleg is beszedi a díj különbözetét a Közlekedési Minisztérium (ÉKM) alá tartozó légügyi hatóság.
A repülőorvosok éves felügyeleti díjánál még drasztikusabb a tarifaemelés: ott 60 ezer forint helyett kell 2 milliót fizetni.
A 24.hu azt írja, hogy a magyarországi pilótaképzéssel foglalkozó szervezetek szerint a kormány ezzel a brutális emeléssel teljesen ellehetetlenítette az üzletágat.
A Lázár János vezette Közlekedési és Építési Minisztérium a lapnak azt írta, hogy a díjemelésről szóló javaslat
a „légiközlekedés biztonsága érdekében” született meg.
(Kapcsolt képünk illusztráció.)
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
1925. július 18-án került a boltokba a totalitárius diktatúra megvalósításának első és egyetlen kézikönyve, Adolf Hitler Mein Kampfja. A könyvben kifejtett ideológiára építve történhetett meg a világ legtöbb áldozattal járó háborúja és népirtása is. De milyen utóélete volt Magyarországon?
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.