A Hatvanpuszta környéki földek ha nem Orbán Győző tulajdonában állnak, akkor a Mészáros-klán birtokolja őket

A miniszterelnök édesapján és Mészáros Lőrincen kívül jutott ott még föld Mészáros gyerekeinek, sőt még kiskorú unokáinak is.

  • hvg.hu hvg.hu
A Hatvanpuszta környéki földek ha nem Orbán Győző tulajdonában állnak, akkor a Mészáros-klán birtokolja őket

Villámvideóban mutatta meg a Partizán a híres hatvanpusztai luxusmajorság környéki földek birtokviszonyait. A majorság maga természetesen a miniszterelnök édesapjának, Orbán Győzőnek a tulajdonában állnak, de emellett Orbán a gazdája vagy 67 hektárnyi környékbeli földterületnek is.

Ezzel ráadásul még csak nem is ő a legtekintélyesebb földbirtokos a környéken, ez a cím Magyarország elsőszámú földesurát, Mészáros Lőrincet illeti meg, aki a Hatvanpuszta környéki földekből több mint 100 hektárt birtokol.

Hozzá kell azonban tenni, hogy mindez alig csepp a tengerben ahhoz a 38 ezer hektárra rúgó földvagyonhoz képest, amivel Mészáros Lőrinc már 2019-ben rendelkezett.

Hatvanpuszta drága titkai – a HVG360 dokumentumfilmje Orbánék főhercegi birtokának átalakulásáról

Az egykori tulajdonos, József nádor megirigyelhetné, amit hatvanpusztai majorsága romjaiból emel az Orbán család – sok-sok milliárdból. Közel fél órás dokumentumfilmen minden, amit a miniszterelnök családjának beruházásáról tudni érdemes.

De persze a volt felcsúti polgármester nem is fukarkodik a vagyonával, jut belőle bőven másoknak is, már ha a családhoz tartoznak. Így a hatvanpusztai földekből jutott Mészáros Lőrinc lányának, Beatrixnak is 9,4 hektár, ifj. Mészáros Lőrincnek 49 hektár, Beatrix lányának 0,3 hektár és Mészáros Ágnes fiának 22,5 hektár. Ezen felül mintegy fél hektár a Mészáros Lőrinc bizalmasának számító Halmi Tamás tulajdona.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A végtelen lehetőségek iparága

Az űrgazdaság egyre szélesebb lehetőségeket kínál már a kisebb cégek számára is. Pályázati források is rendszeresen elérhetők a vállalkozások számára.

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Nyolc nap leforgása alatt elajándékoztak, majd eladtak egy jelenleg 300-400 millió forintot érő telket Budapest XII. kerületében – mindezt úgy, hogy a tulajdonos erről semmit sem tudott. Azóta egy konténer is megjelent a területen, a csalás áldozata pedig nem tehetne semmit egy esetleges építkezés ellen sem, mert jogilag már nem az övé a telek. A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.