Majdnem szabályozott pénzügyek helyett biztos pillérek
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Kérdés, mit dokumentáltak, ahogy az is, ebből milyen következtetést lehet levonni.
„Minket egy külsős őrző-védő szerv véd, akiknek kötelező beírni azt, ha egy külsős ember itt van. Ha bent járt, ki fog derülni. Ha nem járt bent, az is ki fog derülni a nyomozás során” – mondta pár nappal ezelőtt Fürcht Pál főügyész, a Központi Nyomozó Főügyészség vezetője a sajtótájékoztatóján, amit Magyar Péter meghallgatása után tartottak.
Fürcht Pál nyilatkozata azért érdekes, mert Magyar Péter Varga Judittal felvett beszélgetésében az hangzik el, hogy az akkori igazságügyi miniszter is elismerte, Rogánék kihúzatták a rájuk terhelő dolgokat a Völner–Schadl-ügy irataiból, és Varga utalt arra, hogy volt, aki bemehetett az ügyészségre. Az ügyészség szerint fizikai képtelenség bármit kihúzni a papírokból.
A Telex most azt írja, hogy a Központi Nyomozó Főügyészség oldalán található adatok szerint a hivatal öt irodaépületét a Mészáros Lőrinc egyik cégének (a Talentis Group Beruházásszervező Zrt.-nek) tulajdonában álló Nemzetközi Testőr Biztonságszolgálati Kft. őrzi. Ráadásul a velük kötött szerződésben az is szerepel, hogy
A Telex azt is megkérdezte a főügyészségtől, hogy a biztonsági szolgálat jegyzett-e fel illetéktelen behatolást és/vagy rendkívüli eseményt a 2021–2022-es időszakban, vagy visszanézték-e a biztonsági szolgálat naplóit ezekből az időkből, de a cikk megjelenéséig nem kaptak választ.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Úgy tűnik, kudarcba fullad a kormány hónapok óta tartó küzdelme, hogy betiltsa a Pride felvonulást. A hatalom szerint tiltott rendezvény, a szélsőségesek próbálják akadályozni. A HVG élő közvetítése a 30. Budapest Pride-ról.
A tiltottá lett Pride üzenete aktuálisabb, mint valaha.
A Tisza Párt elnöke úgy nyilvánult meg félreérthetetlenül a Pride-ról, hogy le sem írta a rendezvény nevét.
Az indoklás szerint azért, mert nem fellebbeztek a tiltás ellen, de a szervező főváros szerint nem is kell engedély.
Mindenki találgatja, hogyan alakul a Pride.
Nehéz-Posony Kata, a HVG ügyvédje minden kérdésre válaszol.
Felsővezeték-szakadás volt.
A miniszterelnök szerint a rend nem magától jön létre, azt először meg kell teremteni aztán pedig megvédeni.
Trükköznek a számokkal a gyermekvédelemben.
A nagy hőség miatt kellett lépni.
Az összes táv elérte a limitet.