ESG top 40 lista 2024: Zöld jelzés a legnagyobb hazai cégeknek

Immár második alkalommal készült el a HVG és a Planet Fanatics’ Network fenntarthatósági tanácsadó cég közös listája, amely a magyarországi nagyvállalatokat fenntarthatósági, társadalmi felelősségvállalási és vállalatirányítási (ESG) szempontok alapján állítja rangsorba. Hasonló széles körű lista vagy értékelés korábban nem készült itthon.

  • hvg.hu hvg.hu
ESG top 40 lista 2024: Zöld jelzés a legnagyobb hazai cégeknek

Az ESG top 40 lista 2024 hiteles pillanatfelvételt nyújt az ország legnagyobb cégeinek ESG-eredményeiről. Célja, hogy felhívja a figyelmet a fenntartható üzleti gyakorlatok fontosságára, és ösztönözze a vállalatokat a további fejlődésre.

A Green Leaders ESG Award & Forumon pedig az ESG területein elért kiemelkedő magyarországi vállalkozások teljesítményét díjazták.

A 2024-es díjazottak:

ESG-díj (összesített kategória):

  1. Magyar Telekom-csoport
  2. MVM-csoport
  3. CIB Bank Zrt.
ESG gála TOP40 díjazottak
Lakos Gábor

Az egyes kategóriák legjobbjai:

Environmental (környezeti):

  1. Magyar Telekom-csoport
  2. E.ON Hungária-csoport
  3. Market Építő Zrt.

Social (társadalmi felelősségvállalási):

  1. CIB Bank Zrt.
  2. OTP Bank Nyrt.
  3. MVM-csoport

Governance (vállalatirányítási)

  1. Magyar Telekom-csoport
  2. Richter Gedeon Vegyészeti Gyár Nyrt.
  3. MVM-csoport
Lakos Gábor

Különdíjak

  • Legkisebb fluktuáció: SPAR Magyarország Kft.                   
  • Legbiztonságosabb munkahely: 4iG Nyrt.
  • Újrahasznosítási arány: Yettel Magyarország Zrt.
  • Esélyegyenlőségi képzésen való részvétel aránya: BorsodChem Zrt.
  • Legkisebb bérszakadék: Lidl Magyarország Bt.
  • Minden csepp víz számít: Hankook Tire Magyarország Kft.
  • A zöldáram aránya: Audi Hungaria Zrt.
  • Igazán felelős vezető: Nestlé Hungária Kft.

A Green Leaders ESG Award & Forumon több előadás és panelbeszélgetés zajlott, ahol a résztvevők betekintést nyerhettek a legújabb trendekbe, kihívásokba és megoldásokba a fenntartható üzleti gyakorlatok terén.

Lakos Gábor

Az objektív, nyilvános adatok alapján készült toplista célja, hogy minél több cég – nem csak aki felkerült rá – inspirációt kapjon annak érdekében, hogy a klíma védelméért tegyen – mondta Szomolányi Katalin, a Planet Fanatics’ Network alapító ügyvezetője.

A HVG május 9-én megjelenő friss számában olvasható az ESG top 40 című 48 oldalas összeállítás, amely csütörtök reggeltől elérhető a hvg360-on is.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.

Dr. Reiserként írtak bele a Stranger Thingsbe – Paul Reiser a HVG-nek

Dr. Reiserként írtak bele a Stranger Thingsbe – Paul Reiser a HVG-nek

Azokat, akik csak a Stranger Thingsből ismerik, összezavarná, hogy miket művelt a karrierje kezdetén Paul Reiser. Korábbi rajongóit például azzal lepte meg, hogy feltűnt az Aliens gonoszaként. A veterán komikussal pályafutása cikkcakkjairól, Jerry Seinfeldről, Lisa Kudrow-ról és Eddie Murphyről is beszélgettünk. És arról is, miért tartotta hülyeségnek a Jóbarátokat.