Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Universal Air járatainak leállítása a debreceni repteret is érinti.
A máltai Universal Air (UA) május 31-től megszünteti menetrend szerinti járatait a debreceni és a pécs-pogányi repülőtereken – tájékoztatták az érintett repülőterek az MTI-t pénteken.
Tájékoztatásuk szerint a légitársaság tulajdonosi döntéssel indokolta, hogy a jövőben üzleti profiljuk kizárólag charter járatok üzemeltetése lesz. Mindkét magyarországi repülőtéren az idén tavasztól üzemeltetett új járatokat a máltai légitársaság. A debreceni repülőtérről március végétől Máltára és Lipcsébe közlekedtek UA-járatok, a Pécs-Pogányi Repülőtérről a légitársaság Máltára, Münchenbe és Korfura repült.
A tavaly tavasz óta működő, az elmúlt bő egy évben javarészt a Földközi-tenger régiójában szolgáltató máltai UA 2024 elején jelentette be, hogy Magyarországot érintően is járatokat indít. Először – heti két alkalommal – a Málta–Pécs–München útvonalon szállította az utasokat, majd tavaly a nyári szezonban Korfu szigetén is leszálltak a Pécset is érintő gépek. A debreceni repülőtér sajtószolgálata mintegy másfél hónappal ezelőtt jelentette be, hogy a légitársaság március 30-tól heti két retúrjáratot indít a Debrecen–Lipcse–Málta útvonalon. A debreceni repülőtér jelenlegi kínálata szerint a hónap végéig még elérhető Málta és Lipcse, de ezek után is számos úti cél marad: London, München, Larnaka, Burgasz, Antalya, Heraklion, Monasztir, Tirana, Barcelona és Tel-Aviv továbbra is elérhető a cívisvárosból, főként a Wizz Air, a Lufthansa és az Israir, illetve a charter járatok révén – közölte a debreceni repülőtér.
A Pécs-Pogányi repülőtéren, ahol az UA-járatok 16 év után az első menetrend szerinti járatok voltak, megszűnt az ilyen típusú személyszállítás, de – mint közleményében a repteret üzemeltető kft. kiemelte – a “repülőtér vezetése elkötelezett abban, hogy Pécs régiója hosszú távon is elérhető maradjon a légi közlekedés térképén”. Ennek érdekében tárgyalásokat folytatnak más légitársaságokkal. Ez azonban az idei szezont már aligha érinti. Mint írták, céljuk az, hogy “2026-tól új desztinációk, kiszámítható menetrend és még jobb szolgáltatási színvonal váljon elérhetővé Pécs és a régió utazóközönsége számára”.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.