Fogadást tartott Donald Trump amerikai elnök a techguruk tiszteletére a Fehér Házban – írta meg az Axios. Az eseményen többek között Bill Gates, a Microsoft alapítója és Mark Zuckerberg, a Meta vezérigazgatója is jelen volt.
Elon Musk, a Tesla és a SpaceX vezetője, az X (Twitter) tulajdonosa – és hamarosan talán a világ első dollár-ezermilliárdosa – nem jelent meg. Azt közölte, bár meghívták, sajnos nem tudott elmenni.
Mindez azért fontos, mert a techszektor nagyon szeretne szabad kezet kapni a mesterséges intelligencia területén, miközben a Szövetségi Kereskedelmi Bizottság (FTC) vezére nincs túlságosan oda a nagy techcégekért. Ezek vezérigazgatói ugyanakkor jelentős összegekkel támogatták Trump újraválasztási kampányát, és utána is milliárdokat fektettek állami kezdeményezésekbe.
Zuckerberg ki is jelentette, hogy a Meta 2028-ig 600 milliárd dollárt tol bele adatközpontok létrehozásába és infrastrukturális fejlesztésekbe.
Ott volt a fogadáson az OpenAI vezérigazgatója, Sam Altman, aki köszönetet mondott Trumpnak, amiért az üzleti és az innovációs szektor barátjaként kormányoz.
Az este kínos pillanata volt, amikor az újságírók nekiszegezték a kérdést Zuckerbergnek: mit gondol az Egyesült Királyságban bevezetett online-biztonsági törvényről? Eszerint a techcégek vezetőit is felelősség terheli, ha a platformjaikon a felhasználók törvénysértő tevékenységet folytatnak. Ha szemet hunynak bizonyos bűncselekmények fölött, akkor a cégvezetők a brit törvény alapján akár börtönbe is kerülhetnek.
Zuckerberg nem volt felkészülve a kérdésre, és lefagyott, Trump viszont csak nevetett rajta. „Így veszi kezdetét a politikai karriered” – ugratta. – „Nem gondolta, hogy megkapja ezt a kérdést. Csak bámul rám, és közben azt kérdezi magában, hogy kaphatta meg ezt a kérdést” – nevetett Trump, miközben Zuckerberg láthatóan megsemmisült.