Teljesen átalakul a Mol

Az egyes fő üzletágak önálló társaságokként működnek tovább, a Mol 100 százalékos tulajdonában.

  • HVG

A Mol-csoport november 27-ére rendkívüli közgyűlést hív össze, amelyen a vállalatcsoport új, holding típusú szerkezetéről hoznak döntést – közölte a társaság.

A közlemény szerint az átalakulás célja, hogy hosszú távon egy rugalmas, jövőálló és reziliens jogi struktúra jöjjön létre, amely csökkenti vagy megszünteti a működést korlátozó tényezőket, és támogatja a vállalat Shape Tomorrow 2030+ stratégiájának megvalósítását. Az átalakulással a jogi struktúra is összhangba kerül a meglévő üzletági működéssel és irányítási modellekkel.

Az új struktúra szerint a Mol Nyrt. holdingvállalatként marad a stratégiai irányítás, a finanszírozás és a kontroll központja, míg az egyes fő üzletágak – upstream, downstream és retail – önálló társaságokként működnek tovább, a Mol 100 százalékos tulajdonában.

Az igazgatóság tervei szerint a november 27-ére összehívott rendkívüli közgyűlés dönt a társaság szétválási tervéről, az új struktúrára való áttérés befejezése pedig a cégbírósági bejelentéssel, bejegyzésekkel együtt várhatóan 5-6 hónap múlva történik meg.

Az átalakulás nem érinti a részvényesek gazdasági vagy szavazati jogait, és nem jár értékátrendezéssel – írták.

Hozzászólások