Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
A versenyhivatal szerint az akciókra és az exkluzivitásra vonatkozó állítások esetleg nem találkoztak a valósággal.
Versenyfelügyeleti eljárást indított a Parfümerie Douglas Illatszer Kereskedelmi Kft.-vel, vagyis a Douglas illatszerlánccal szemben a Gazdasági Versenyhivatal. A GVH gyanúja szerint ugyanis a Douglas megsértette a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmát.
A versenyhivatal azt nehezményezi, hogy a cég az „Akár …-%” kedvezménnyel hirdetett akciói során azt a benyomást kelthette a fogyasztókban, hogy akár 30-70%-os kedvezményre is szert tehetnek, annak ellenére, hogy az érintett termékek valószínűsíthetően egyáltalán nem voltak elérhetőek a maximális kedvezménnyel.
A GVH ezen túl kifogásolja, hogy a Douglas mobil applikációjában és weboldalán a „Douglas Exkluzív” és 2025 őszéig a „Douglas Online Exkluzív” címkékkel azt a benyomást kelthette a fogyasztókban, hogy az adott termékek csak nála kaphatóak, pedig ez a termékek jelentős részére nem igaz. A Douglas a GVH szerint így „valószínűsíthetően nem az elvárható szakmai gondosággal járt el az állítások valóságtartalmának ellenőrzésekor.”
A GVH, mint mindig, most is felhívja a figyelmet, hogy a versenyfelügyeleti eljárás megindítása még nem jelenti azt, hogy a vizsgált cég ténylegesen el is követte a jogsértéseket. Egyelőre csak vizsgálódnak.
Nyitókép: AFP / Sven Simon / Frank Hoermann
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?