Az OpenAI egyezett meg a Pentagonnal a mesterséges intelligencia használatáról, miután a riválisának nekiment az amerikai kormány

Hosszú, eredménytelen, és a végére már nyilvános szidalmazásig menő vitában voltak az USA vezetői az Anthropic AI-fejlesztővel, majd a végén az OpenAI lett a Pentagon partnere.

  • HVG

Az OpenAI beleegyezett abba, hogy a Pentagon bármilyen jogszerű célra felhasználhassa a rendszereit. Erre az után került sor, hogy az amerikai kormány nekiugrott a szintén mesterséges intelligenciával foglalkozó Anthropicnak. Eredetileg az Anthropic lett volna a kiválasztott, amelynek a rendszerét a Pentagon használni akarta, azonban a cég vezetői nem akartak teljes hozzáférést adni. Sokáig kérdéses volt, hogy mennyire lesz a kormányzat kemény, sok fenyegetőzés történt, majd ahogy letelt a határidő, Pete Hegseth hadügyminiszter nemzetbiztonsági kockázatnak minősítette az Anthropicot, ezzel megfosztva az összes kormányzati szerződésétől, Donald Trump pedig közben radikális baloldalinak nevezve szidta a vállalatot. Eközben kezdett el az OpenAI tárgyalni a hadügyminisztériummal.

Az Anthropic eredetileg azt kérte, hogy belföldi tömeges megfigyelésre, valamint emberi ellenőrzés nélküli fegyverrendszerekben ne használják fel a technológiáját. Az OpenAI ehhez képest beleegyezett, hogy minden jogszerű célra felhasználhassák a rendszerét, azonban beépíthet egy olyan féket, amely megakadályozza, ha belföldi megfigyelésre vagy emberi beavatkozás nélküli fegyverhasználatra használnák fel.

Az OpenAI kapcsán néhány napja a kanadai hatóságok azt közölték: a cég biztonsági szűrőjén fennakadt egy nyolc embert meggyilkoló ember, aki erőszakos tevékenységekről értekezett a ChatGPT-vel, de végül nem értesítette a vállalat a rendőrséget.

Hozzászólások