Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az év hatodik hetének végén járunk, de már kilenc bankot zárt be az amerikai felügyelet; az FDIC, a szövetségi...
Az év hatodik hetének végén járunk, de már kilenc bankot zárt be az amerikai felügyelet; az FDIC, a szövetségi betétbiztosítási társaság jelentése szerint a hétvégén a két pénzintézetre került egyszer s mindenkorra lakat. A bedőlt Illinois-i és indianai pénzintézetek összesen mintegy 260 millió dolláros betétállományai és egyéb eszközei az eljárási rendnek megfelelően egy-egy másik bank kezelésébe utalták át.
Az amerikai jelzálogpiaci válság, illetve az azt követő pénzügyi krízis során bankok százai dőltek be az USA-ban. Míg a válság kitöréséig évi 2-4 bank csődjéről számolt be az FDIC (2000-ben 2, 2001-ben 4, 2002-ben 11, 2003-ban 3, 2004-ben 4 bank csődjét regisztrálták, majd a következő három évben összesen 3 bank bedőléséről adtak hírt), 2008-ban már 25 bank mondott csődöt, ebből 18 az év harmadik és negyedik negyedévében,a Lehman Brothers csődje idején. A következő két évben végképp beindult a dominó-effektus, az FDIC 100 feletti bankcsődről adott hírt 2009-ben (140) és 2010-ben (157) is. A bankcsődök száma tavaly 92-re csökkent, ám az év eleji adatok alapján úgy tűnik, még az idén is aggasztóan maras maradhat.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egyre több a vendégmunkás, miközben a hazai munkaerő-tartalék – a kormány ígéretével szemben – nem apad. A tartaléksereg aligha aktivizálható, nagyszámú új munkahely pedig nem keletkezik.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Többek között Dés László, Presser Gábor, Spiró György is felszólalt a terroristákat éltető északír raptrió koncertje ellen.