A lap emlékeztet rá, hogy tíz napja született meg a bírálóbizottságok javaslata öt nemzeti kulturális közintézmény főigazgatói posztjáról. A tizenhárom pályázót a minisztérium közlése szerint a napokban tájékoztatja végső döntéséről Hiller István.
A lap értesülése szerint a Magyar Nemzeti Múzeumnál nulladik forduló is zajlott, amelyben Romsics Ignác mellett további két neves történészt is megkeresett informálisan a miniszter, ők azonban nem éltek a felkínált lehetőséggel. A posztra Csorba László, a Római Magyar Akadémia volt igazgatója a legesélyesebb. Az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet esetében eredménytelen lett a pályázat. Ugyancsak érvénytelennek minősítették a pályázatot a Műszaki és Közlekedési Múzeum esetében. A lap úgy tudja: a Brüsszeli Magyar Intézet élére Reményi Krisztina, a bécsi Collegium Hungaricum vezetői posztjára Méhes Márton pályázott eséllyel.
Csák Ferenc lehet a Nemzeti Galéria főigazgatója
Csák Ferenc, az Oktatási és Kulturális Minisztérium nemzetközi szakállamtitkára töltheti be március elsejétől a Magyar Nemzeti Galéria főigazgatói posztját - írja a Népszabadság keddi számában.

Munkahely- és iparvédelmi akciótervet, a rendszerváltás utáni legnagyobb lakástámogatást ígéri a kormány – kormányinfó élőben
Volt nudista kempinget is szerzett Matolcsy távozása előtt az MNB alapítványa
Matolcsy György még a távozása után öt hónappal is tud meglepetést okozni.
Kovács Bálint: Orbán antilopjai hátán ott billeg az ország
Mint felhúzós órák a digitális világban: miért ez az első 25 Digitális Polgári Kör, és miért pont ők harcolnak az első sorban?
Ön melyik Digitális Polgári Körbe lépne be? Parasztgyerekek Rogán Antallal vagy Aranykalászos gazdák Orbán Győzővel? Szavazzon!
Kemény politikai harcok várnak Lengyelországra az új államfő beiktatása után
Videóra vette a budapesti rendőr, ahogy megerőszakolja a kolléganőjét
Nyolcvan éve dobtak atombombát Hirosimára
Tényleg megállapodást köt a magyar kormány a világ egyik legkorruptabb diktatúrájával
Török Gábor szerint hiba volna temetni a Fideszt, de a Tiszát is
Úgy véli, a saját helyzetéhez képest mindkét párt jelentős eredményt ért el.
Egy hallgató arról osztott meg képet, hogy az NKE gólyatáborában szexért is jár pont – az egyetem mélyreható vizsgálatot rendelt el
Miskolcon fogták el Európa egyik legkeresettebb bűnözőjét
Szexuális erőszak és vagyon elleni bűncselekmények miatt körözték.
Árulkodók Mészárosék engedélykérelmei a zebrák, antilopok, bölények és dagesztáni túrok tartására
Richter-vezér: „Magyarországon nincsen hátszél, az állam kínai versenytársat támogat”
Hiába kötelező és lenne rá pénze is, nem akar több automatát telepíteni a Mohu
Novák Katalin fia Suhantz művésznéven rappel
Első dalában a szabadságról és a nyugati jólétről énekel és rappel.