Baán László, a múzeum főigazgatója emlékeztetett, az intézmény immár hagyományosan tart külön tárlatvezetéseket a fogyatékkal élők számára. A Botticellitől Tizianóig című kiállításra többek között a firenzei Uffiziből, a párizsi Louvre-ból, a londoni és a washingtoni National Gallery-ből, a New York-i Metropolitan Museumból és a madridi Pradóból kölcsönzött remekműveket állít ki a Szépművészeti. A címben kiemelt alkotók mellett a tárlaton több mint nyolcvan festő, köztük Leonardo, Giorgione, Raffaello, Perugino, Veronese és Tintoretto alkotásaival találkozhatnak a látogatók. A február 14-ig látogatható kiállítást eddig több mint 130 ezren tekintették meg.
Fél napig a mozgáskorlátozottaké volt a Szépművészeti
Speciális tárlatvezetéssel várta a mozgáskorlátozottak civil szervezeteinek képviselőit hétfő délelőtt a budapesti Szépművészeti Múzeum Botticellitől Tizianóig című időszaki kiállítása.

Így gondozd a Trumpodat – Európa megtalálta a kezelési útmutatót az amerikai elnökhöz?
Egy amerikai tisztviselő szerint Magyarországon találkozhat Vlagyimir Putyin és Volodimir Zelenszkij
Trump szerint Putyin-Zelenszkij találkozó jöhet és a hírek szerint még egy 100 milliárd dolláros üzletet is nyélbe ütött
Volodimir Zelenszkij: Ukrajna bármilyen formában kész tárgyalni Oroszországgal
Órákkal a Trump-Zelenszkij találkozó után Oroszország ismét légitámadást hajtott végre Ukrajna ellen
Mintha kicserélték volna Trumpot a washingtoni csúcson, hízelgett is neki Európa – irányváltásról ír a világsajtó Ukrajna ügyében
Vérzéses lázat terjesztő kullancsokat találtak Magyarországon, épp most telepedhetnek meg
Magyar Péter: Legyen Budapesten a Putyin-Zelenszkij-találkozó
Nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű beruházássá nyilvánítana a kormány két budapesti lakóparkot
Bűnösnek vallotta magát a „ketaminkirálynő”, aki Matthew Perry dílere volt
Kapu Tibor: „Sok mindenre készültem, amikor visszatértem a világűrből, de erre nem számítottam” – videó
Magyar Péter: Orbán Viktor és kormánya bedobta a törölközőt
Idén 10 milliárdból emelik a fővárosi és vármegyei kormányhivatali dolgozók bérét
2026-tól évente 41 milliárd jut erre.