A fogyatékkal élőket is várják a felújított gödöllői kastélyban

Befejezték a Gödöllői Királyi Kastély felújítását. A munkát 2008-ban kezdték, az unió is támogatja. A csütörtöki záróeseményen száz, részben hátrányos helyzetű gyermeket láttak vendégül.

  • MTI MTI
A fogyatékkal élőket is várják a felújított gödöllői kastélyban

"A fejlesztéseknek köszönhetően látogatóbarát környezet fogadja a kastély vendégeit, a kihelyezett eszközök, az audio guide rendszer, az érintőképernyők, a Braille-térképek és a liftek jelentősen segítik a fogyatékkal élő emberek kényelmét" – mondta Gönczi Tibor, a kastély ügyvezető igazgatója.

A gödöllői Montágh Imre Általános Iskolából, Speciális Szakiskolából, a fóti Károlyi István Gyermekközpontból, az Aszódi Javítóintézetéből és a Vakok Iskolájából érkezett gyerekek délelőtt végigjárhatták a kastély felújított termeit, megismerkedhettek a kiállításokkal, kipróbálhatták a kastélyról készült számítógépes játékokat, a tapintható tárlaton pedig megérinthették a bútorok szöveteit vagy a korabeli parkettákat.

A 2008 szeptemberében kezdett fejlesztés az Európai Unió támogatásával, körülbelül 1,6 milliárd forintból valósult meg.

Dudás Szabolcs

A Gödöllői Királyi Kastély komplex, környezetbarát üzemeltetését lehetővé tevő újjáépítése és családbarát szolgáltatásokkal történő fejlesztésének I. üteme alatt megújult a kastély parkjának belső öthektáros része, valamint az Erzsébet- és a Ferenc József-előkert, újjászületett a Rudolf- és Gizella-szárny, megszépült az Erzsébet-veranda, megnyílhatott a Horthy-bunker és újabb állandó kiállítással bővült a kastélymúzeum kínálata.