Nem lehet mozizni egy ideig az Uránia alagsorában

Átmenetileg bezárták a viharkárok miatt az Uránia Nemzeti Filmszínház két alagsori kamaratermét – közölte a Nemzeti Filmszínház Nonprofit Kft. csütörtökön.

  • MTI MTI
Nem lehet mozizni egy ideig az Uránia alagsorában

Az augusztus 17-i hatalmas felhőszakadáskor a Rákóczi úti műemlék épület beázott, az alagsorban üzemelő, 60 fős Csortos és a Fábri terem víz alá került.

A mentést azonnal megkezdték, de a több száz köbméter vízzel szemben minden emberi erőfeszítés kevésnek bizonyult. A kár jelentős, a teljes alsó szintet azonnal le kellett zárni. A kárfelmérés- és -mentesítés idejére a Fábri és Csortos teremben az összes vetítés elmarad.

A 425 fős díszterem változatlanul üzemel. A menedzsment mindent megtesz a kialakult helyzet mielőbbi rendezése érdekében, valamint bízik abban, hogy az Uránia Nemzeti Filmszínház belátható időn belül ismét teljes kapacitásával működhet a megszokott magas színvonalon – fogalmaznak a közleményben.

A helyreállítás hosszú ideig tarthat, az őszi, téli rendkívül sűrű rendezvényidőszak programjait a díszteremre koncentrálva alakítják át, úgy, hogy minél több programelem megvalósulhasson – ígérték.

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.