A főváros finanszírozásában első alkalommal szerveznek utcazenész-fesztivált Budapesten. Július 30. és augusztus 1., valamint augusztus 6. és augusztus 8. között tíz helyszínen várják a közönséget.
A Budapest Play – Budapesti Utcazene Fesztivált és Versenyt bemutató sajtótájékoztatón Karácsony Gergely főpolgármester arról beszélt: a fővárosból nagyon hiányzott egy utcazenész-fesztivál és az, hogy az utcazene „szerves része legyen az életünknek”, ezért itt az ideje, hogy itt is legyen egy ilyen rendezvény.
Ez lesz az első igazi budapesti utcazenész-fesztivál, bár korábban volt egy kisebb ilyen jellegű esemény a Fény utcai piacon – mondta Sebestyén Áron, az esemény szervezője.
A versenyre a jelentkezés kedden indul, az előszűrést követően július 23-án teszik majd közzé a szakmai zsűri által kiválasztott, a fesztiválon részt vevő előadók listáját, valamint a tíz helyszín programját.
A fesztivál hat napján várhatóan 50-60 utcazenész lép fel Budapest közterein és egyéb helyszínein.
Bóna Márk, a Sziget booking menedzsere azt mondta, a verseny közönségdíjasa felléphet a fesztivál utolsó napján.
Nyitóképünk illusztráció. Fotó: Michael Nguyen / NurPhoto / NurPhoto via AFP