A szeptember 13. és október 5. között megtekinthető kiállítás két különböző művészeti ág, a festészet és a kerámiaművészet összefonódását mutatja be, fókuszban a hatvanas évek avantgárd törekvéseivel. Vinkler László, akinek munkássága a szürrealizmus és az absztrakt expresszionizmus határán mozog, különleges technikáival, mint a csurgatásos módszer, új dimenziókat nyitott a magyar festészetben. Alkotásaiban a természeti formák absztrakt megjelenítésén túl az amerikai és nyugat-európai avantgárd hatásokat is felfedezhetjük, amelyeket a hazai művészeti közegbe ültetett át.
A kiállításon bemutatott kerámiaművek hasonlóan izgalmas kísérletek eredményei, ahol az anyaghasználat és a felületkezelés új lehetőségeit fedezhetjük fel. A modern magyar kerámiaművészet ezen alkotásai szintén a hatvanas évek progresszív művészeti irányzataihoz kötődnek, és a kiállítás tematikájához illeszkedve a véletlenszerűség és az új anyagokkal való kísérletezés szerepét hangsúlyozzák a művészi alkotófolyamatokban.
Vinkler László szavai szerint: „Az anyag, az eszköz és az indulat egysége minden jó művészet kritériuma” amely kijelentés tökéletesen tükrözi a tárlat szellemiségét. A kiállítás nem csupán visszatekintés a múltba, hanem inspiráló utazás is, amely a látogatókat arra ösztönzi, hogy felfedezzék a művészet határainak feszegetésében rejlő lehetőségeket.
A BÁV 250 éves jubileumi évének záróeseményeként megrendezett tárlat méltó befejezése a cég ünnepi rendezvénysorozatának, egyben emlékeztetve arra, hogy a BÁV továbbra is hű marad missziójához: a magyar kulturális kincsek megőrzése és továbbadása a jövő generációi számára. Reményeink szerint a BÁV jubileumi kiállítása, a múlt egy szeletének bemutatásán túl, új inspirációkat is ad a művészet iránt érdeklődőknek.
A kiállítás a BÁV ART Aukciósház és Galéria kiállítótermében látogatható, hétköznapokon 10:00 és 18:00 óra között, szombaton pedig 10:00 és 14:00 óra között. A bemutatott alkotások a tárlat ideje alatt megvásárolhatók, így a látogatók akár egy-egy remekművel, képzőművészeti kuriózummal is gazdagodhatnak.

Ezt a cikket nem a hvg.hu szerkesztősége készítette. Bővebben a PR cikkről itt olvashat: (link)