Amikor két évvel ezelőtt Cseke Eszter, a Spektrum televízió On The Spot című zseniális műsorának házigazdája a kamera előtt arról faggatott, nem jelent-e gondot egy vallási pillérekre épülő országban homoszexuálisként élni, felszakadt belőlem a nevetés, és könnyelműen kijelentettem: „Tel Avivban gyakorlatilag mindenki meleg”. Bár a kinyilatkoztatás kisebb port kavart úgy jobboldali, mint ortodox körökben, a Fehér Város kultúráját, karakterét, lakóit és látogatóit jól ismerő barátaim mind kerekre nyílt szemekkel csóválták a fejüket az álszent reakciókat figyelve. Tel Avivba ugyanis köztudottan főként azok az izraeliek költöznek, akiknek elegük van a vallási dogmákból, a szélsőséges politikai nézetekből, és azok a valamikori turisták ragadnak itt örökre, akiket nem botránkoztat meg a Rotschield sugárúton kézen fogva andalgó meleg pár, egy állami pénzből támogatott leszbikus filmfesztivál, vagy épp a Kabbala Központba forrónadrágban érkező útkereső. A sikkes Bauhaus épületek, tengerparti világzene- és trance-partik, a gombamód szaporodó vintage ruhaüzletek és vegán kávézók világa ez, ahol a melegek nem kisebbséget, hanem egységet alkotnak.
Tel Aviv: ahol nem csak a tengerpart homokos
Izrael – és annak popkulturális fővárosa, Tel Aviv – nemcsak a szellemi fejlődés, hanem a dekadens élvezetek fővárosa is, ahol egy utcán andalgó meleg pár látványa senkit sem zavar. Steiner Kristóf segítségével mi is megismerhetjük ezt a világot.

Papír alapú receptírást javasol az egészségügyi államtitkár, mert az EESZT ”sajnos most nem működik„
Megvannak az ötös lottó nyerőszámai
Nem tudták megmenteni azt a fiatal lányt, akinek egy szekszárdi iskolában leállt a szíve
Zavar a bulizásban a „mocskos Fidesz”? - Videóriport a Szigetről
Arctetkó, tanga, tomboló Krúbi – mutatjuk a Sziget pénteki napjának legjobb fotóit
Pogány Indulót megfenyegette a drogügyi kormánybiztos: Lépni fogunk
Háromnapos tigriskölyköket kellett elaltatni a lipcsei állatkertben
Marabu Féknyúz: Luxika
Orosz repülőgépeket fogtak magyar Gripenek első bevetésükön a balti légtérben
Emma Thompson: Donald Trump randira hívott, megváltoztathattam volna Amerika történelmét
Elkészült az útszakasz, ősztől Budapestről egészen az Adriáig autópályán lehet utazni
Onlyfans sztárral reklámoz sminket a L'Oreál tinédzsereknek
Több nőjogi szervezet aggodalmát fejezte ki, hogy a marketing kampány nemcsak sminktermékeket, de a pornóipart is népszerűsítheti.