Szávay Ágnes kikapott Gyementyjevától

Szávay Ágnes egy szoros és egy nagyon sima játszmában kikapott a második helyen rangsorolt Jelena Gyementyjevától a 700 ezer dollár összdíjazású stuttgarti salakpályás női tenisztorna nyolcaddöntőjében.

  • MTI MTI
Szávay Ágnes kikapott Gyementyjevától

Az első szettet kiváló játékkal kezdte Szávay, elhúzott 4:1-re, a világranglistán harmadik orosz azonban kiegyenlített (4:4). A rangsorban 32. magyar játékosnak 5:4-nél játszmalabdája volt, ám nem tudott élni a lehetőséggel, majd viszonylag simán elbukta a rövidítést.

A második, egyben utolsó felvonásban Gyementyjeva nagyon beleerősített, a labdái is bejöttek, Szávay pedig mindössze egy játékot nyerve kiesett. A mérkőzés 1 óra 39 percig tartott.

"Nem vagyok elkeseredve a vereség miatt, mert úgy érezem, hogy jól teniszeztem, különösen az első szettben" - nyilatkozta a mérkőzés után Szávay. "A második játszmában sajnos egy kissé passzív voltam, a riválisomnak viszont minden bejött." 

Óbuda sokáig ellenezte a lakóparkok építését, ám most hirtelen 50 méteres épületek és több ezer új lakás épülhet a kerületben

Óbuda sokáig ellenezte a lakóparkok építését, ám most hirtelen 50 méteres épületek és több ezer új lakás épülhet a kerületben

Budapest III. kerületének vezetése a korábbi években arra törekedett, hogy ne épüljenek új lakóparkok a városrészben, sok helyen ugyanis már nehezen bírja a terhelést a helyi infrastruktúra. Az elmúlt hónapokban viszont megváltozott ez az álláspont, és – ha megszavazzák a szükséges előterjesztéseket – több építkezés, valamint NER-közeli vállalakozó is zöld jelzést kaphat az önkormányzattól.