Sidi Péter 1269,7 körös teljesítménnyel aranyérmet szerzett vasárnap a kisöbű sportpuska 3x40 lövéses összetett számában az Eszéken zajló sportlövő Európa-bajnokságon.

A magyar csapat tájékoztatása szerint a komáromi sportoló 1170 körrel a második helyen zárta az alapversenyt, majd a döntőben 99,7 körrel a mezőny legjobbja lett.

A második helyen az osztrák Thomas Farnik, a harmadikon a német Julian Justus végzett.

© MTI - Földi Imre

Ránk számíthatsz – mi is számítunk Rád!

A koronavírus korunk legnagyobb krízise, melyben szó szerint létfontosságú a hiteles forrásból való tájékozódás. A HVG-ben ebben a helyzetben is elhivatottan teszünk eleget küldetésünknek: pontos, tényszerű és független tájékoztatást biztosítunk olvasóinak.

Arra kérünk támogasd munkánkat, hogy a nehéz körülmények között is naprakész információval szolgáljunk neked.

MTI Itthon

Vadászbaleset lehetett az oldi házlövés

Vadászfegyvereket foglalt le a rendőrség az oldi házat ért szerda esti lövéssel összefüggésben - közölte a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság. Az ügyben foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés gyanúja miatt indított nyomozást a Siklósi Rendőrkapitányság.

Monitor

Riasztó lövések

A rendőrségen belüli áldatlan állapotok következménye, hogy a múlt héten ámokfutást rendezett és több embert megölt egy moszkvai boltban az egyik kerületi kapitányság vezetője.

A járvány miatt csak távöleléssel búcsúzhattak el gyermekeiktől a Crew Dragon bátor űrhajósai