Kővágó Zoltán nyerte a férfi diszkoszvetést az atlétika legrangosabb sorozatának, a Gyémánt Ligának vasárnapi második állomásán, Sanghajban.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint az athéni játékokon ezüstérmes versenyző az utolsó sorozatban dobott szenzációs, 69,69 méteres dobásával nyerte meg a viadalt, pontosan egy méterrel előzte meg a második helyen végzett, világbajnok német Robert Hartingot. Kővágó Zoltán a győzelemért 10 000 dollárt kap, egyben a szakági pontverseny éléről várhatja a további versenyeket.

Francia Nagydíj: Talmácsi 5. lett

Talmácsi Gábor a 19. helyről indulva ötödikként ért célba a Moto2 géposztályban a gyorsaságimotoros-világbajnokság vasárnapi Francia Nagydíján, Le Mans-ban. A pozícióval 11 vb-pont jár, így a magyar versenyző három futam után, 25 pontjával a hetedik.