A Pride volt az Orbán-rendszer temetési menete
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
Spanyolország a Svájc elleni világbajnoki botlás után összeszedte magát és magabiztos győzelmet aratott. Igaz, Illés Béla, a hvg.hu szakértője szerint arathatott volna magabiztosabbat is.
Vicente Del Bosque csapata 2-0-ra győzött Honduras ellen, de lehetett volna nagyobb is a különbség. "Sima mérkőzés volt a találkozó, legalábbis a helyzetek alapján - kezdte Illés Béla. - Úgy éreztem, a spanyol játékosok gyakran elszórakozták a helyzeteket, és csak két gólt szereztek, holott a ennek a meccsnek gólarányjavítónak kellett volna lennie."
Különösen a Svájc elleni 2010-es vébé-premier után, amikor nagy csalódásra vereséget szenvedett a 2008-as Európa-bajnok csapat. "Már Svájc ellen is fölényben játszottak, akkor is megvoltak a helyzeteik, csak nem tudtak élni velük. Ma legalább részben igen, pár apró hiba kivételével nem volt gond a csapattal."
A spanyol válogatottnak két rendkívül erős csatára van, Fernando Torres a Liverpool FC játékosa, míg David Villa most nyáron igazolt az FC Barcelona csapatába. A válogatottban utóbbinak az Eb óta fantasztikusan megy a játék, 2008-ban a torna gólkirálya is volt, Torres teljesítménye azonban még nem meggyőző.
"Fernando Torresen látszott, hogy sokat kihagyott, mert egy ideig sérült volt és nem volt játékban, ugyanakkor az is érezhető volt, hogy nincs rossz passzban - fogalmazott Illés. - A befejezés ugyan még nem ment neki, de voltak helyzetei, ez pedig számomra egyértelmű jelzés. Nem aggódom miatta, mert tudom: vannak olyan napok, amikor semmi nem akar összejönni, pedig keményen próbálkozol, másnap pedig még a hátadról is bepattan a labda a hálóba."
Szorosabb a H csoport, mint várni lehetett volna. "Én úgy számolom, hogy Spanyolország az utolsó csoportkörben legyőzi Chilét, akárcsak Svájc Hondurast, így hármas pontazanosság lesz a csoportban. Szerintem a gólkülönbség dönt majd."
XIX. LABDARÚGÓ-VILÁGBAJNOKSÁG, DÉL-AFRIKA, 2010 |
H CSOPORT, 2. FORDULÓ - EMLÉKEZTETŐ: SPANYOLORSZÁG - HONDURAS 2-0 (1-0) Johannesburg, Soccer City V.: Juicsi Nisimura (japán) SPANYOLORSZÁG: Casillas - Ramos (Arbeloa 77.), Puyol, Piqué, Capdevila - Navas, Busquets, Alonso - Xavi (Fábregas 66.) - Torres (Mata 70.), Villa Szövetségi kapitány: Vicente Del Bosque HONDURAS: Valladares - Mendoza, Chávez, Figueroa, Izaguirre - W. Palacios, Guevara - Turcios (Núñez 63.), Martínez, Espinoza (Welcome 46.) - Suazo (J. Palacios 84.) Szövetségi kapitány: Reinaldo Rueda Gólszerző: Villa (17., 51.) |
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A tömeg emberekből áll – őket mutatjuk meg külön-külön és együtt a HVG fotósainak szemével.
Hatalmas. Ez minden idők legnagyobb Pride felvonulása. Ha nem hiszi, nézze meg a videókat.
Beszédek a 30. Budapest Pride-on.
A hatalom melegellenes politikája minden eddiginél több ellenzékit vitt ki az utcára – fogalmazott a Die Zeit tudósítójának egy Budapest Pride-résztvevő.
A Tisza Párt és a fővárosi csőd sem maradt ki.
A Tisza elnöke szerint látszatpolitizálás folyik trükkök százaival és hazugságokkal.
Szerinte a kérdés csak az, ki akarja-e tenni annak a gyerekeit, amit az elmúlt tíz évben ő is átélt.
Közéjük Charles Leclerc fért be.