Először 2-0-ás újpesti vezetésnél, félidőben szakadt félbe a Fradi elleni rangadó, majd 5-0-ás állásnál újra. Előbb a hazai drukkerek, majd a zöld-fehér fanatikusok dobáltak füstbombákat és szedték szét a fémkerítést. A vége 6-0 lett.

A hazai szurkolók már idő előtt ünnepelni kezdtek
©

A 2-0-ás újpesti vezetéssel zárult első félidőt követő szünet után a híres-hírhedt Jimmy Jump szaladt be a pályára egy "Forever Kubala" transzparenssel. Elszórakoztatta magát, lőtt egy gólt, percekig a pályán bohóckodott, mielőtt a biztonságiak levezették. Ezután a hazai drukkerek kezdtek füstbombákat bedobálni, így egy idő után Solymosi Péter játékvezető úgy döntött, ilyen körülmények között nem folytatják a találkozót.

Kovács Zoltán sportigazgató személyesen beszélt a szurkolókkal, a játék végül folytatódott, és az addigi hazai fölény tovább nőtt, és húsz perc alatt három gólt lőtt a lila-fehér gárda. Ezt viszont már a vendégdrukkerek viselték nehezen, és a nyolcvanadik percben bontási munkálatokba kezdtek a vendégszektorban.

A fémkerítést sikerült is eltávolítani, volt újra füstbombadobálás, de a biztonságiak rendet raktak az utolsó percekre. A végeredmény 6-0 lett az Újpest FC javára.