Részvényesek lennének a Standard Liege szurkolói

Internetes felhívást tettek közzé a Standard Liege szurkolói a labdarúgóklub részvényeinek részleges átvételére.

  • MTI MTI
Részvényesek lennének a Standard Liege szurkolói

A legutóbb bajnoki ezüstérmes, Belga Kupa-győztes egyesület részvényeinek a 75 százaléka az Olympique Marseille-t is tulajdonló Margarita Louis-Dreyfus birtokában van, de meg kíván válni tőle, ám a drukkerek nem tartják jó megoldásnak az elsőként jelentkező Value8 nevű társaság esetleges szerepvállalását. Úgy vélik, hogy a befektetésekkel foglalkozó holland csoportnak kizárólag üzleti érdeke fűződik a részvények felvásárlásához, maga a futball nem érdekli.

Belga sajtóértesülés szerint a Standard Liege jelenlegi becsült értéke 32 millió euró. A szurkolói kezdeményezés arra irányul, hogy bocsássanak ki 120 ezer részvényt egyenként 250 eurós névértéken, és ezeket lehessen megvásárolni a klubért aggódóknak. Már az akciót népszerűsítő honlap elindítását követő egy napban egymillió eurós vételi ajánlat gyűlt össze. "A jelenlegi stádiumban egyszerűen arról van szó, hogy jelezzük: van alternatívája a lélektelen vásárlásnak. Egy ilyen akció tényleges elindítása a klub vezetőinek a hatásköre lenne" - mondta az egyik szurkoló. A klub részvényeinek 25 százaléka Luciano D'Onofrio korábbi játékosügynök kezében van.

Rejtélyes holttest Sopron közelében: hidegvérrel kidobták a repülőből, hogy megszerezzék vagyont érő briliánsait

Rejtélyes holttest Sopron közelében: hidegvérrel kidobták a repülőből, hogy megszerezzék vagyont érő briliánsait

Megélhetési gondokkal küzdöttek az ügyvédek, orvosok és mérnökök Magyarországon, sokan pedig biciklikölcsönzésből próbáltak meggazdagodni, kevés sikerrel. Száz éve derült fény az első légi rablógyilkosságra Magyarországon, a tízéves szökevény Robinzonokat pedig jugoszláv katona fogta el a határ túloldalán. Az 1925. nyári újsághírekből az is kiderül, hogy vádlottak és elítéltek is személyiséget cseréltek a börtönben.