Ahogy várni lehetett, elmaradt az áttörés Trump és Putyin csúcstalálkozóján
Az orosz elnök, aki alig négy órát töltött az USA területén, már el is utazott Moszkvába.
A Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) kiadta a 2014-es technikai szabálytervezetet, mely többek között 15 ezres fordulatszám-limitet és 1,6 literes, V6-os turbómotorokat vezet be. A KERS-et felváltja az ERS-rendszer.
2014-től bevezetik a Forma-1-ben az ún. ERS-rendszert, mely a fékezés mellett a kipufogógáz energiáját is képes lesz tárolni, és egy gombbal ugyanúgy hasznosítani gyorsításnál/előzésnél, mint most a KERS esetében. Az új eszközzel nemcsak több energiát használhatnak fel a pilóták (a rendszer teljesítménye 60 kW helyett 120 kW lesz), de a boxutcában elektromos árammal közlekedhetnek.
A jelenlegi V8-asokat 1,6 literes, V6-os turbómotorok váltják fel, melyeknél 15 ezres fordulatszám-limitet fogadott el a nemzetközi szövetség. Ugyancsak szabályozzák a motor súlyát, összetevőit és alkatrészeit is. Az üzemanyag átfolyási sebességét 100 kg/órában határozták meg, és a pilótáknak külső segítség nélkül is be kell tudniuk indítani a motort. Az autókban az eddigi hét sebesség helyett nyolc lesz.
Az autók minimális tömege 640 kilogrammról 660-ra emelkedik, az elülső szárnynak 150 milliméterrel rövidebbnek kell majd lennie a mostaninál, de több, karosszériára vonatkozó szabályt bevezetnek.
A 2014-es valamennyi szabályt angol nyelven megtekinthet ide kattintva!
Az orosz elnök, aki alig négy órát töltött az USA területén, már el is utazott Moszkvába.
Az együttműködés fontosságát hangsúlyozta Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump amerikai elnök is a pénteki alaszkai orosz-amerikai csúcs után tartott sajtótájékoztatón, ám részleteket egyikük sem árult el. Trump viszont már Vlagyimirnek hívja a „nagyszerű politikusnak” nevezett orosz vezetőt.
A szakemberek érdeklődve figyelték, miként viselkedik az amerikai és orosz elnök a tárgyalásuk előtt.