Egy héttel az El Clásico előtt a Real Madrid és a Barcelona is nyert a spanyol bajnokságban. Cristiano Ronaldo és Lionel Messi egyaránt 41 gólnál jár, a Real előnye 4 pont.

A madridiak léptek pályára előbb, a mezőny leghátsó felében tartzkodó Gijon ellen, de nagyon meg kellett harcolniuk a győzelemért. A vendégek egy vitatható 11-essel szereztek vezetést, Higuain egyenlített, majd a hajrához közelítve Cristiano Ronaldo idei 41. bajnoki góljával fordított a Real.

A győzelmet a madridi csatártrió harmadik tagja, Benzema biztosította be. A 3-1-es sikerrel a Real Madrid 107 gólnál tart a szezonban, ezzel beállította a spanyol liga gólcsúcsát, amit szintén ők tartottak.

És még az is lehet, hogy ez a brutális mutató sem lesz elég a bajnoki címhez, mert a Barcelona nem tette meg azt a szívességet, hogy leszakadjon. A katalánok is hátrányból fordítottak a Levante otthonában.

Mindkét Barca-gólt Lionel Messi lőtte, aki ezzel holtversenyben áll Ronaldóval a góllövőlista élén: 41-41. Mindketten megdöntötték az eddigi spanyol gólkirályi rekordot. A jövő heti, barcelonai El Clásicó alighanem eldöntheti a bajnoki címet.

Kell az a heti 50 perc, ami nem a gyerekről szól – néha elfelejtjük, hogy a kismamák is felnőtt emberek