Alonso délelőtt a kemény keverékű abroncsokon erőltette a Ferrarit, aminek a bal első felfüggesztés és az első első szárny-orr összetörése lett a vége. Az f1-live.hu real-time jelentése szerint ezzel együtt is az a helyzet, hogy a spanyol világbajnok másfél órával később már ismét erőltetett menetben próbálgatta a Ferrari új fejlesztéseit.
Mugellóban az évközbeni teszt utolsó napján este 6-ig körözgetnek a pilóták, és miközben, mint a McLaren, a Ferrari és a Red Bull is látványos mérőeszközöket is cipel az autóján egy-egye etap erejéig, a leggyorsabb köridők az élen kezdenek nagyon közelíteni egymáshoz.

A Forma-1 következő futamára Spanyolországban kerül sor, a Circuit de Catalunya versenypályán vasárnap majd 66 kör vár a mezőnyre.