Ahogy várni lehetett, elmaradt az áttörés Trump és Putyin csúcstalálkozóján
Az orosz elnök, aki alig négy órát töltött az USA területén, már el is utazott Moszkvába.
Hosszú Katinka úgy döntött, hogy elindul a 200 vegyes döntőjében, így Verrasztó Evelyn nem kap lehetőséget a szereplésre.
Az úszónak azért kellett átgondolnia a döntését, mert a 200 méter pillangóúszás elődöntője és a 200 méteres vegyesúszás döntője között kevesebb, mint egy órája lesz a regenerálódásra. A tegnapi nyilatkozatokból már sejteni lehetett, hogy nem lesz könnyű döntés, de meghozta.
"Olyan keményen dolgoztam a döntőért 200 vegyesen, hogy elindulok majd ebben a versenyben is. Az ember életében ritkán adódik alkalom olimpiai döntőben úszni" – mondta Hosszú azt követően, hogy kedd délelőtt 200 m pillangón bejutott az elődöntőbe.
"Odateszem magam mindkét számban. A pillangó elődöntőjében legalább 98 százalék kell a döntőért, itt már taktikázni nem lehet. Mindent beleadok, lesz, ami lesz. Majd kiderül, hogy aztán mennyire tudom kipihenni magam a vegyesre" – mondta a 200 vegyes idei Európa-bajnoka.
Amennyiben visszalépett volna a döntőtől, Verrasztó Evelyn került volna be, hiszen a tegnapi elődöntőben összesítésben a kilencedik helyen zárt.
Az orosz elnök, aki alig négy órát töltött az USA területén, már el is utazott Moszkvába.
Az együttműködés fontosságát hangsúlyozta Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump amerikai elnök is a pénteki alaszkai orosz-amerikai csúcs után tartott sajtótájékoztatón, ám részleteket egyikük sem árult el. Trump viszont már Vlagyimirnek hívja a „nagyszerű politikusnak” nevezett orosz vezetőt.
A szakemberek érdeklődve figyelték, miként viselkedik az amerikai és orosz elnök a tárgyalásuk előtt.