A spanyol Joaquim Rodriguez bízik benne, hogy dobogóra állhat a szombaton rajtoló 100. Tour de France kerékpáros körversenyen.

A Katyusa 34 éves kapitánya elmondta, ugyanolyan remek formában érzi magát, mint tavaly, amikor a Giro d'Italián második, a Vuelta a Espanán pedig harmadik volt.

"Akkor százszázalékos állapotban voltam, és most is így várom a Tourt. Ami más: ezen a versenyen nagyobb a nyomás és sok a remek ellenfél" - idézte a cyclingnews című internetes szaklap Rodriguezt.

A 2009-ben világbajnoki bronzérmes spanyol versenyző pályafutása során mindhárom nagy körversenyen nyert már szakaszt, a Touron a legjobb összetett eredménye a 2010-es hetedik helyezés.

Belga ügyészség: Drog volt Szájer József hátizsákjában

Pár kérdés után rögtönzött kordonozással védték a minisztereket a Szájerről kérdező újságíróktól