A címvédő és olimpiai bajnok Gyurta Dániel a legjobb idővel jutott döntőbe 200 méter mellen a barcelonai vizes világbajnokságon.

Az Újpest 24 éves versenyzője - aki tavaly világcsúccsal győzött a londoni olimpián - a csütörtöki elődöntő második futamában kapott helyet, és a délelőtti előfutamban úszott idejét csaknem másfél másodperccel megjavítva, 2:08.50 perces teljesítménnyel elsőként csapott a célba. A szám döntőjét pénteken 19.32 órakor rendezik.

©
"Jó formában és jó erőben vagyok, meglátjuk, holnap ez mire lesz elég. A látszat dacára nehéz volt, örülök, hogy nagyon jó idővel léptem tovább a döntőbe. Nem adtam ki mindent magamból, de nem tudni, hogy mennyi maradt a többiekben. A döntőre is megvan az elképzelésem, de a riválisok taktikájára is figyelnem kell" - mondta Gyurta Dániel a versenyt követően.

Emelkedni kezdett a halálozások száma, de így is kisebb lett a természetes fogyás

A Fundamenta túlélte, a szegények rosszul jártak: ez történt a lakástakarékok beszántása utáni két évben