A felújítás idején is lehet majd futni nyáron a Margitszigeten

Az ígéretek szerint olyan futópályát építenek a Margitszigeten, amely versenysportolásra is alkalmas lesz. A Fővárosi Önkormányzat még decemberben fogadta el a felújításról szóló javaslatot, most a terveket készítik. A pálya szélesebb lesz, bizonyos pontjaira wifi-pontokat is terveznek – derül ki a Városépítési Főosztály blogjáról.

  • MTI MTI
A felújítás idején is lehet majd futni nyáron a Margitszigeten

A futópálya nyomvonala a régi marad, de az eddigi 1 méter helyett 1,4 illetve 1,8 méteresre szélesítik, és végig betonalapot építenek alá, hogy a víz ne mossa ki alóla a talajt.

Olyan burkolat lesz a futókörön, amelyet a Nemzetközi Atlétikai Szövetség ajánlott, profi pályákon is ilyenen szaladnak a versenysportolók. Újdonság, hogy ez a burkolat már keményebb, mégis ruganyosabb lesz.

Az egész pályán kiépítenek rendes világítást és kamerarendszert. Bizonyos pontjaira wifi-pontokat terveznek, bár lehet, hogy ezt csak a második ütemben tudják majd megvalósítani.

A MAC atlétikai pályához tartozó épület egy részét megkapják a futók: értékmegőrzőt, öltözőt, zuhanyzót építenek ki, amelyet jelképes összegért lehet majd használni. Tervezik a nyújtáshoz szükséges berendezések fejlesztését is – olvasható a blogon.

Molnár Zoltán, a Budapest Sportszolgáltató Központ igazgatója szerint a nyári szezonban újítanák fel a pályát, hogy azt már a szeptemberi évkezdéssel lehessen használni. Nem egyszerre akarják lezárni az egész kört, így a sziget egyik oldalán mindig lehet majd futni.

Szomoru Miklós: Mi sem vagyunk tökéletesek, ne akarjunk tökéletes kertet!

Szomoru Miklós: Mi sem vagyunk tökéletesek, ne akarjunk tökéletes kertet!

Fél évig 5-6 ember volt kíváncsi a kertészeti tanácsaira, ma már közel kétszázezres követő tábora van Szomoru Miklós „Egy kertész kertje Pilisszentkereszten” blogjának. A kertészmérnök szerint, aki brit mintára magánkert-látogatásokat is szervez, nem kell heti 8 óránál többet dolgozni azért, hogy bárkinek virágzó oázássá váljon a kertje. Erre a legjobb példa virágpompában úszó birodalma.