Na, kinek szurkol a kínai miniszterelnök?

A kínai miniszterelnök német vb-címet kívánt Angela Merkelnek.

  • MTI MTI
Na, kinek szurkol a kínai miniszterelnök?

Li Ko-csiang kínai miniszterelnök világbajnoki címet kíván a német labdarúgó-válogatottnak, amely elődöntős a brazíliai tornán. A német csapat eddig jól játszott - mondta Li hétfőn a Pekingben tartózkodó német kancellárnak, Angela Merkelnek. A szintén négy közé jutott Brazília, Argentína és Hollandia kapcsán a kínai kormányfő hozzáfűzte: "Remélem, hogy a többi, világbajnoki címre esélyes országgal ez nem vezet majd félreértésekhez!"

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban, a hétfői rendkívüli közgyűlésen dőlt el, hogy a fővárosi képviselők kiigazították a már korábban, konszenzussal elfogadott 2025-ös költségvetést, így van újra érvényes büdzséje a fővárosnak – év végéig. Ha nem így lett volna, durva korlátozásokkal és pénzügyi nehézségekkel járó állapotra kellett volna készülni.