A magyar női vízilabda-válogatott három góllal megverte vasárnap a házigazda oroszok csapatát, s ezzel megszerezte az ötödik helyet a Hanti-Manszijszkban zajló világkupán.

Merész András világ- és Európa-bajnoki bronzérmes együttese - a magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint - hamar 2-0-ra elhúzott, az oroszok azonban előbb egyenlítettek, majd a vezetést is átvették. A negyed vége előtt fordítottak a magyarok, majd egy újabb hazai góllal 4-4-re módosult az állás.

A második játékrész kilenc találatot hozott, javarészt a magyarok vezettek egy góllal, az oroszok azonban rendre válaszolni tudtak, de a félidőben 9-8-ra Bujka Barbaráéknál volt az előny.

A harmadik negyed egy orosz góllal indult, a folytatásban azonban háromszor is a magyar csapat volt eredményes, amely így az utolsó szakaszt háromgólos előny birtokában kezdhette meg. A befejező negyedben mindkét fél kétszer vette be a kaput, így magyar siker és ötödik hely lett a vége.

Eredmény, az 5. helyért: Magyarország-Oroszország 14-11 (4-4, 5-4, 3-1, 2-2) - a magyar gólszerzők: Keszthelyi 4, Tóth 3, Bujka, Kisteleki H. 2-2, Szücs, Antal, Menczinger 1-1