Fennállásának legrosszabb selejtezőcsoportos rajtját mutatta be a német labdarúgó-válogatott, amely kedden az utolsó pillanatban kapott góllal 1-1-es döntetlent ért el Írország ellen az Európa-bajnoki kvalifikációban.
MTI
A világbajnoki címvédő három Eb-selejtezőmérkőzésen mindössze négy pontot gyűjtött, ilyen gyenge kezdésre pedig – a régebbi győzelmeket is a ma érvényes három ponttal számolva – még sosem akadt példa. Ugyancsak negatív rekordnak számít a német válogatottnál, hogy három találkozó után negatív a gólaránya (3-4).
Az eddigi legrosszabb német mérlegét az 1974-es vb-arany utáni csapat szolgáltatta: akkor az 1976-os Eb-selejtezőt három meccsen gyűjtött (átszámítva) 5 ponttal és 4-3-as gólkülönbséggel kezdte a válogatott.
A gelsenkircheni összecsapás után Joachim Löw szövetségi kapitány elismerte, hogy nem így képzelte a rajtot. "Több pontot vártam az októberi meccsektől, de magunknak köszönhetjük az írek elleni döntetlent. Az utolsó 5-6 percben nem mi irányítottuk a játékot" – jelentette ki.
A szakvezető – aki 23 világbajnokából csak 13-ra számíthatott kedden – közölte, néhány játékosánál hiányzott a szellemi frissesség, és még nem volt meg a megfelelő tempó és pontosság. Szerinte nem is lehet elvárni, hogy ez után a vb után mindenki csúcsformában legyen. "De jövőre visszavágunk!" – tette hozzá.
Kenuzással indította 80 napos túráját Magyar Péter, elsőként Borsodba, a helyben kifejezetten erős Koncz Zsófia körzetébe látogatott el. A Tisza Párt elnökét kérdeztük evezés közben, a helyiekkel pedig a politikai megosztottságról és a választási esélyekről beszélgettünk. Videóriport.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”