Cseh László két számban, Hosszú Katinka és Gyurta Dániel pedig egy-egyben győzött a Flanders Kupáért kiírt, hagyományos belgiumi nemzetközi úszóverseny szombati nyitónapján.

A Kőbánya SC-t elhagyó, Törökbálinton készülő, s új egyesületre még nem lelt Cseh - a verseny honlapjának tanúsága szerint - 100 méter pillangón (52.95 mp) és 200 méter vegyesen (2:00.91 p) győzött. Előbbi szám döntőjében az idén Győrben tréningező Takács Krisztián nyolcadikként zárt (56.69), ugyanakkor 50 méter gyorson ezüstérmet szerzett (22.63).

A szombati nyolc női egyéni szám mindegyikében induló Hosszú Katinka egyszer állhatott fel a dobogó tetejére, 100 méter gyorson nyert (54.77). Az elmúlt esztendő legjobb hölgyúszója négy döntőben ért célba másodikként: 800 méter gyorson (8:38.68), 400 méter vegyesen (4:37.73), 200 méter háton (2:13.06) és 50 méter pillangón (26.72). A 200 méteres pillangóúszás döntőjében harmadikként végzett (2:12.30) - itt Jakabos Zsuzsanna egy hellyel előrébb, vagyis másodikként (2:11.89), 400 méter vegyesen pedig negyedikként zárt (4:47.59) -, emellett Hosszúnak volt még két 7. helye, az egyik 100 méter mellen (1:13.17), a másik 50 méter háton (30.39).

A negyedik magyar elsőség Gyurta Dániel érdeme: a londoni olimpián 200 méteres mellúszásban aranyérmes versenyző kedvenc távján Antwerpenben is megelőzte összes vetélytársát, s magabiztosan nyert (2:11.72). Ugyanő 50 méter mellen harmadik lett (28.30).

A magyarok közül az első nap Balog Gábor szerepelt még döntőben, aki 100 méter háton nyolcadikként ért célba (56.98).