Kína lakossága körülbelül 1,35 milliárd fő, az ország mégsem tud kinevelni egy kezdőtizenegynyi, plusz néhány kispadon ücsörgő labdarúgót, akikkel a nemzeti csapat képes lenne rendszeresen kijutni a labdarúgó-világbajnokságra. Ez a történelmi tett ugyanis összesen egyetlen egyszer sikerült Kínának, méghozzá 2002-ben, amikor a csoportmérkőzések folyamán nem csak meccset nem tudott nyerni a gárda, hanem gólt sem szerzett, miközben kettőt kapott Costa Ricától, négyet Brazíliától, illetve még hármat Törökországtól is.
Hszi Csin-ping elnök tehát úgy döntött, itt a futballreform ideje, hiszen a jó foci az egész nemzet vágya. A terv szerint a játékosok fejlesztésének lehetőségét már csecsemőkorban meg kell ragadni, így lehet Kínából futballnemzetet faragni. A
BBC szerint az elnök egyébként a labdarúgás szerelmeseként három dolgot kívánt Kínának: a válogatott jusson ki egy újabb világbajnokságra, rendezzen meg egy tornát, illetve emelje egyszer magasra a végső győzelemért járó trófeát.