Ez már a negyedik egyéni szám volt a riói olimpián, ahol Hosszú Katinka a döntőben szerepelt, és ezúttal Dirado a végén kevéssel, de jobban bírta.

Elképesztő befutó után, az amerikai Dirado mögött végül másodikként csapott a célba Hosszú Katinka a 200 méteres hátúszás döntőjében. Ezzel a három aranya mellé begyűjtött egy ezüstérmet is, és ezzel fantasztikus olimpiát tudhat maga mögött.

Hosszú mostani sikerével felnőtt pályafutása 60. érmét szerezte olimpián, világ- és Európa-bajnokságokat tekintve 50 és 25 méteres medencében.

Amikor az ember ilyen szoros küzdelemben veszít, mindig benne van, hogy csak egy pici kellett volna a győzelemhez. Persze, négy érem után nem panaszkodhatok, ezt tényleg nem gondoltam volna, hihetetlen!

- nyilatkozta a finálét követően az M4 Sportnak.

©

Hosszú ezzel a második helyével 3 arany- és 1 ezüstérmet nyert Rióban, azaz megdöntötte Egerszegi Krisztina egy olimpián elért magyar eredményességi rekordját: a legendás Egér 1992-ben Barcelonában 100 és 200 méter háton, valamint 400 méter vegyesen nem talált legyőzőre. A sportágtól független magyar csúcs Keleti Ágnes nevéhez fűződik, a fantasztikus tornász 1956-ban Melbourne-ben négy aranyat és két ezüstöt nyert.

Hosszú Katinka óriási önbizalommal készülhetett a 200 hát döntőjére Rióban. Eddig mindhárom egyéni számban, ahol indult, győzni tudott: begyűjtötte a 200 és 400 méteres vegyesúszás, és a 100 hát aranyérmét is. Ugyan egy számtól, a 200 pillangótól végül visszalépett, de látva mennyire elfáradt harmadik győzelme után, ez indokolt döntésnek bizonyult.

Az Iron Lady azért is bizakodhatott utolsó riói döntője előtt, mert oda a legjobb idővel, országos csúccsal jutott be.