Vizsgálják, pontosan mi okozta a macskakövön nagyot bukó kerékpáros halálát
Michael Goolaerts mindössze 23 éves volt. Vasárnap esett el a Párizs-Roubaix viadalon, késő este a kórházban hunyt el.
MTI
Belehalt sérüléseibe Michael Goolaerts, aki vasárnap bukott az országúti kerékpárosok talán leghíresebb egynapos klasszikus megméretésén, a Párizs-Roubaix viadalon.
A 23 éves belga kerekes egy macskaköves szakaszon esett el 148 kilométerrel a cél előtt. A helyszínen újraélesztették, majd mentőhelikopterrel kórházba szállították, ahol késő este elhunyt.
A Véranda's Willems-Crelan csapat bringása egy csoportban haladt, amikor egy jobb kanyart nem tudott bevenni, és az út menti töltésnek ütközött.
A francia törvényszék hétfőn jelentette be: vizsgálatot indítanak, hogy kiderüljön, pontosan mi okozta Goolaerts halálát. A cambrai ügyész ugyanakkor már jelezte, hogy az első vizsgálatok alapján hirtelen szívmegállás miatt történhetett a baleset.
A 116. alkalommal megrendezett, 257 kilométeres viadalt a szlovák Peter Sagan nyerte meg.
Komoly eszközt kaptak a kezükbe a klímaváltozás ügyét szívükön viselők a klímatörvényt részben megsemmisítő alkotmánybírósági határozattal. A kormány immár nemcsak, hogy nem háríthatja át a teendőket a jövő generációkra, de le sem szerelheti őket azzal, hogy „De hát van klímatörvény!”.