Foci-vb: brutális kelet-európai drukkerekre figyelmeztetnek

Az orosz labdarúgást övező erőszak miatt óva intette a világbajnokságra utazó német huligánokat az észak-rajna–vesztfáliai rendőrség.

  • MTI MTI
Foci-vb: brutális kelet-európai drukkerekre figyelmeztetnek

Focinyár 2018

Van-e ennél nagyobb sportesemény a világon? Egyesek szerint az olimpia az, mások állítják, a labdarúgó világbajnokság a csúcs. Most, közvetlenül a döntő után, annak hatása alatt, utóbbiakkal értünk egyet. Ezen az oldalon felidézheti a pillanatokat, amelyek ezt igazolják.

"A kelet-európai huligánok teljesen más kategóriába esnek, és rendkívül erőszakosak. A pirotechnikai eszközöket például súlyuknál fogva apró kézigránátként is használják" – mondta a Rheinische Post napilapnak Erich Rettinghaus, a német rendőrök szakszervezetének körzeti vezetője.

Az újság értesülése szerint a hatóságok 105 nyilvántartott garázdát figyelmeztettek, hét embertől pedig megtagadták a kiutazást a vb-re.

Szakértői vélemények szerint a június 14-én kezdődő vb-n nem várhatók olyan utcai rendbontások az orosz ultrák részéről, mint a 2016-os franciaországi Eb-n, mivel a rendőrség szigorúan fellép majd a huligánokkal szemben.